Profil Zaufany: Jak Skutecznie i Bezpiecznie Korzystać

Jak przedłużyć profil zaufany – poradnik

Profil Zaufany to cyfrowy podpis, który umożliwia bezpieczne i legalne korzystanie z usług publicznych w Polsce. Aby móc go używać, trzeba mieć ważny certyfikat, który jest wydawany na okres dwóch lat. Co jednak zrobić, gdy ten czas się kończy? W tym artykule przedstawimy kroki, jakie należy podjąć, aby przedłużyć swój profil zaufany.

Sprawdź ważność certyfikatu

Przed przystąpieniem do przedłużania profilu zaufanego, warto sprawdzić, kiedy kończy się ważność certyfikatu. Można to zrobić na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji, w zakładce „Sprawdź ważność certyfikatu”. Wystarczy podać numer PESEL oraz kod CAPTCHA, aby poznać datę ważności certyfikatu.

Złóż wniosek o przedłużenie certyfikatu

Jeśli okazuje się, że certyfikat już się skończył lub kończy się wkrótce, należy złożyć wniosek o jego przedłużenie. Można to zrobić na stronie internetowej Instytutu Logistyki i Magazynowania, który jest odpowiedzialny za wydawanie certyfikatów. Wniosek można złożyć online, po zalogowaniu się na swoje konto.

Poczekaj na potwierdzenie

Po złożeniu wniosku o przedłużenie certyfikatu, należy poczekać na jego potwierdzenie. Instytut Logistyki i Magazynowania wyśle na podany w wniosku adres e-mail informację o przyjęciu wniosku oraz prośbę o dokonanie opłaty za przedłużenie certyfikatu.

Dokonaj opłaty

Opłata za przedłużenie certyfikatu wynosi 30 złotych i może być dokonana przelewem na podany w e-mailu numer konta bankowego. Po dokonaniu opłaty, należy przesłać potwierdzenie przelewu na adres e-mail Instytutu Logistyki i Magazynowania.

Odbierz nowy certyfikat

Po zaksięgowaniu opłaty, Instytut Logistyki i Magazynowania wyśle na podany w wniosku adres e-mail nowy certyfikat. Należy go pobrać i zainstalować na swoim komputerze, aby móc kontynuować korzystanie z profilu zaufanego.

Podsumowanie

Przedłużenie profilu zaufanego jest prostym procesem, który można zrealizować w kilku krokach. Warto jednak pamiętać, że ważność certyfikatu kończy się co dwa lata, dlatego warto regularnie sprawdzać jego datę ważności i przedłużać go na czas, aby móc korzystać z usług publicznych w sposób bezpieczny i legalny.

 

Artykuł powstał dzięki wpisowi jak przedłużyć profil zaufany

Podoba Ci się wpis daj ocenę i napisz komentarz o Profil Zaufany: Jak Skutecznie i Bezpiecznie Korzystać

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
TomaszSikora
14 dni temu

Zawsze ceniłem rozwoju osobistego za ich fascynujący charakter i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Ten dogłębny artykuł o sztuki naprawdę zrobił na mnie wrażenie i czekam na kolejne posty., Zawsze szukałem więcej informacji o i ten put up dostarczył wiele wartościowych informacji i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., To unikalny omówienie historii naprawdę pomogło mi zrozumieć temat i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Jestem wdzięczny za Twoje informacyjny spojrzenie na zdrowia i zawsze polecam Twoją stronę..

TomaszSikora
14 dni temu

Ten artykuł o podróży naprawdę otworzył mi oczy i zawsze polecam Twoją stronę., Twoja analiza passion jest naprawdę ciekawy i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Twoje spojrzenie na rozwoju osobistego jest naprawdę inspirujący i na pewno będę wracał po więcej., Zawsze doceniam, gdy mogę nauczyć się czegoś nowego o kultury i na pewno będę wracał po więcej., Twoja pasja obtain nauki naprawdę przebija się przez ten put up i na pewno będę wracał po więcej..

BogdanŁabędź
14 dni temu

Zawsze ceniłem curiosity za ich ciekawy charakter i zawsze polecam Twoją stronę., Nie mogę się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o zdrowia i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., To było bardzo wspaniały czytać o rozwoju osobistego i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Zawsze doceniam, gdy mogę nauczyć się czegoś nowego o curiosity i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Nie mogłem przestać czytać tego informacyjny artykułu o historii i na pewno podzielę się tym ze znajomymi..

GrażynaSokół
14 dni temu

Ten artykuł o podróży naprawdę otworzył mi oczy i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Twoja analiza sztuki jest naprawdę inspirujący i na pewno będę wracał po więcej., Zawsze szukałem więcej informacji o i ten put up dostarczył wiele wartościowych informacji i czekam na kolejne posty., To fascynujący omówienie rozwoju osobistego naprawdę pomogło mi zrozumieć temat i czekam na kolejne posty., Jestem wdzięczny za Twoje informacyjny spojrzenie na sztuki i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły..

PiotrMewa
14 dni temu

Jestem zafascynowany możliwościami, jakie oferuje zdrowia i zawsze polecam Twoją stronę., Twoja analiza rozwoju osobistego jest naprawdę unikalny i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., To było bardzo informacyjny czytać o edukacji i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., To ciekawy omówienie pastime naprawdę pomogło mi zrozumieć temat i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Nie mogłem przestać czytać tego ciekawy artykułu o podróży i czekam na kolejne posty..

JarosławMysz
14 dni temu

Ten artykuł o nauki naprawdę otworzył mi oczy i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Ten perswazyjny artykuł o rozwoju osobistego naprawdę zrobił na mnie wrażenie i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., Twoje spojrzenie na rozwoju osobistego jest naprawdę wspaniały i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły., To inspirujący omówienie kultury naprawdę pomogło mi zrozumieć temat i na pewno podzielę się tym ze znajomymi., Jestem wdzięczny za Twoje perswazyjny spojrzenie na edukacji i z niecierpliwością czekam na kolejne artykuły..

Podobne wpisy

6
0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.