Pentatonix, czyli gardła pełne wdzięku

Ten zespół po prostu trzeba poznać – Pentatonix. Jest to amerykański zespół znany głównie z nagrywania coverów, a serca podbijają samym tylko śpiewem (brak instrumentów) Kirstie Maldonado, Scotta Hoyinga, Mitcha Grassiego, Aviego Kaplana oraz Kevina Olusoli. Doskonale zsynchronizowany śpiew, interesująca, różnorodna barwa głosu i do tego starannie dopracowane teledyski, dają w efekcie wspaniałe widowisko. Poniżej teledysk z 2013 roku, który podbił internet z ponad 220 milionami wyświetleń.

Nieśmiałe początki

Początkowo w Pentatonix były trzy osoby: Kirstie Maldonado, Mitch Grassi oraz Scott Hoying. Przyjaźnią się od szkoły średniej, po której ukończeniu ich drogi się rozeszły. Jednak nie na długo. Scott Hoying zdecydował się wziąć udział w popularnym w Stanach programie telewizyjnym, coś w rodzaju muzycznego „Mam Talent” dla zespołów. Ponieważ nie mógł sam wykazać się śpiewaniem, przekonał Kirstie i Mitcha do wzięcia udziału. Jednak ciągle nie mogli wziąć udziału w kwalifikacjach, ponieważ zespół musiał składać się przynajmniej z czterech osób. Do Pentatonix dołączył Avie Kaplan dzięki znajomościom Scotta, a wkrótce później zaprzyjaźniony youtuber beatbokser Kevin Olusola.

Droga do sukcesu

No i stało się, wzięli udział i odnieśli wielki sukces zdobywając 1. miejsce. Od tamtej pory ich popularność z roku na rok rośnie – na przykład w 2014 roku nagrali album „That’s Christmas To Me”, który sprzedał się nakładem 1,1 miliona płyt plasując ich na 4. miejscu wśród najlepiej sprzedających się albumów. Wiele wskazuje na to, że na USA nie chcą poprzestać. Poniżej jeden z najnowszych teledysków, a tam w stylizacji na Japończyków w piosence o zakochaniu i czekoladowym disco.

Jeśli Wam mało, zachęcam do odsłuchania pozostałych teledysków udostępnionych przez oficjalne konto PTX na YouTube. Życzę przyjemnego słuchowiska:)

O tym już wiesz?

Scorn – apetyczny horror na peceta

Mam dzisiaj nieskrywaną przyjemność zaprezentować Wam grę, która dosłownie wciska w fotel. Jest to zapowiedź …