Patryk Vega prezentuje zwiastun filmu pt. „Polityka”

Za niecały miesiąc dn. 4 września będzie miała miejsce premiera filmu w reżyserii Patryka Vegi pt. „Polityka”.

„Polityka” jest to film obyczajowy prezentujący w krzywym zwierciadle realia polskiej polityki ostatnich 4 lat. Jest wyrazem buntu, manifestu społeczeństwa, artystów oraz pewnego rodzaju protestem przeciwko polityce, którą zdominował infantylizm, chamstwo, buta, arogancja oraz wiele innych przywar, które przylgnęły do przedstawicieli rządzącej ekipy z PiS.

Patryk Vega na swoim profilu pochwalił się zwiastunem filmu.

Patryk Vega niedawno poinformował media, że przeprowadza się do USA na Florydę, gdzie kupuje mieszkanie. Pytany, czy jest to ucieczka przed konsekwencjami nowej produkcji odpowiada, że tak nie jest, że nie obawia się reakcji polskich władz. Nowa posiadłość będzie nowym miejscem na wakacje – powiedział reżyser.

Film kręcony był w tajemnicy pod roboczym tytułem „Jesień”, a ekipa filmowa miała zakaz informowania o jego produkcji. Zdaniem reżysera pilnie strzeżony scenariusz wyciekł i trafił w ręce polityków z PiS, a także były wywierane naciski, aby jego premierę przełożyć na okres po wyborach. Domniemywa się, że władze PiS celowo wypuściły z aresztu Bartłomieja Misiewicza (byłego współpracownika Antoniego Macierewicza), aby ten zablokował możliwość wyświetlenia filmu w kinach. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

Patryk Vega

Polski reżyser, scenarzysta, pisarz rocznik 1977. Od najmłodszych lat interesował się kinem i montażem, marzył o międzynarodowej karierze. Jest absolwentem socjologii na specjalizacji medialnej w Collegium Civitas w Warszawie. Obronił pracę magisterską na kanwie serialu dokumentalnego „Prawdziwe psy”, którego był współscenarzystą i reżyserem. Serial opowiadał o pracy warszawskiej policji. Jest współautorem (z Anną Kowalską i Rafałem Głogowskim) przekrojowej pracy socjologicznej Polski ruch feministyczny – analiza ruchu społecznego według teorii Alaina Touraine’a.

Filmy w reżyserii Patryka Vegi to m.in.: Pitbull (2005), Ciacho (2010), Hans Kloss: Stawka większa niż śmierć (2012), Służby specjalne (2014), Botoks (2017).

Źródła:
Wirtualna Polska – Patryk Vega kontra Bartłomiej Misiewicz. Wkracza Helsińska Fundacja Praw Człowieka
Onet Plejada – Patryk Vega poleciał do USA. Wiemy, gdzie będzie mieszkać

O tym już wiesz?

Pentatonix, czyli gardła pełne wdzięku

Ten zespół po prostu trzeba poznać – Pentatonix. Jest to amerykański zespół znany głównie z …