Sport i muzyka – efektowny taniec Melbourne Shuffle

Ta odmiana tańca nazywana Rockingiem albo Shuffle przykuła moją uwagę, gdy tylko obejrzałem film „The great Gatsby”. Electro swing we wspomnianym filmie tworzył niepowtarzalny klimat. Wcześniej z tak miłym dla ucha i oka doświadczeniem spotkałem się tylko w filmie „Honey”. Freestylowy taniec, radosny i pełen energii tworzył niesamowitą atmosferę (nie bez znaczenia była obsada aktorska). A na czym polega magia tych efektownych pląsów, czy trudno się nauczyć? Zanim sobie odpowiemy na to pytanie, dowiedzmy się czegoś więcej.

Ewolucja tańca w pigułce

Na początek przyjrzyjmy się ewolucji tańca w tej krótkiej kompilacji (nasi dziadkowie także mieli fantazję!).

Melbourne Shuffle

Ten energiczny, freestylowy rodzaj tańca pochodzi z Australii z miejscowości Melbourne. Pojawił się wraz z rozwojem muzyki elektronicznej, do której można tańczyć, jak np.: trance, psytrance, czy hardstyle. Taniec ten polega na „ślizganiu” stopami po podłożu. Rozróżnia się 2 rodzaje ruchów: running man oraz shuffle. Running man to efekt biegania w miejscu (tak jak na bieżni), natomiast shuffle to przesuwanie się na boki. Poruszamy się w rytmach muzyki, wymyślamy kombinacje, bawimy się naszą kreatywnością. Brzmi banalnie, ale czy tak jest w rzeczywistości? Przyjrzyjmy się. Krótką wersję instruktarzową dla pań poprowadzi Evelina (bardziej fitnesska niż tancerka).

Panowie! Jest coś i dla nas – demonstracja Svena Ottena. Widać wie co robi. Rytmy electro swing.

Skoro już z grubsza wiemy z czym to się je, przyjrzyjmy się jak to robią fachowcy przy nutach Faded – Alana Walkera, w rytmach electro house.
Miłej zabawy i połamania sznurowadeł!

Nie zapomnijcie polubić:

O tym już wiesz?

Pentatonix, czyli gardła pełne wdzięku

Ten zespół po prostu trzeba poznać – Pentatonix. Jest to amerykański zespół znany głównie z …