W. Cejrowski poparł Konfederację, która chce wyjścia Polski z NATO i UE

Znany  kontrowersyjny dziennikarz radiowy, satyryk i podróżnik Wojciech Cejrowski, a także częsty gość w publicystycznych programach TVP, przed wyborami parlamentarnymi zadeklarował swoje poparcie dla Konfederacji Janusza Korwin-Mikkego. Mam nadzieję, że ten artykuł pozbawi czytelników resztek złudzeń co do tego, kim jest Cejrowski.

Konfederacja za sojuszem z Rosją

Dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi dowiedzieliśmy się z mediów, że Konfederacja Wolność i Niepodległość opowiada się za opuszczeniem przez Polskę struktur NATO oraz Unii Europejskiej. Co więcej, Janusz Korwin-Mikke mówił, że należałoby zawiązać sojusz z Władimirem Putinem, z Rosją. Do takiego stosunku do sojuszników Polski przekonywał polityk podczas rozmowy z dziennikarzem Witoldem Juraszem.

Janusz Korwin-Mikke, zwolennik dyktatury (jak o sobie mówi), przeciwnik obecności Polski w NATO oraz w Unii Europejskiej. Na potrzeby wyborów parlamentarnych zyskał sojuszników skrajnej prawicy, którzy zasilili partię Korwina, a wśród nich znaleźli się m.in.:

  • Robert Winnicki – były lider Młodzieży Wszechpolskiej, prezes Ruchu Narodowego, obecnie poseł na Sejm RP – Konfederacja.
  • Krzysztof Bosak – prezes Młodzieży Wszechpolskiej, obecnie poseł na Sejm RP – Konfederacja.
  • Grzegorz Braun – reżyser, scenarzysta, publicysta, polityk i były kandydat na prezydenta RP. Obecnie poseł na Sejm RP – Konfederacja. Uznawany za antysemitę. Co roku w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, czyli w niedzielę poprzedzającą Uroczystość Bożego Ciała uczestniczy w warszawskiej manifestacji wiary i modlitwy organizowanej przez Rycerstwo Chrystusa Króla pod wodzą ks. Piotra Natanka, który w 2011 otrzymał od kardynała Stanisława Dziwisza karę suspensy.

Nie zapominajmy, że to Janusz Korwin-Mikke ukuł powiedzenie o „zdradzie w Magdalence”, którą dzisiaj ochoczo powtarza PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Poparcie dla Konfederacji od Wojciecha Cejrowskiego

W maju br. Wojciech Cejrowski tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego oświadczył, że popiera Konfederację Janusza Korwin-Mikkego.

Na oficjalnej stronie satyryka czytamy wpis z dn. 8 maja:

Przeanalizowałem. Gdybym musiał głosować dzisiaj, to na Konfederację. Ważne dla mnie są takie sprawy: zakaz zabijania dzieci, kapitalizm, wolny rynek, walka z Unią, wybory bezpośrednie, bez list partyjnych. Władza państwowa ma być mała i WON z mojego domu, z firmy, z pola, ze szkoły, ze szpitala, z gospodarki. WSZYSCY WON – Obywatele mają być wolni, a Polska niepodległa. Tego bym chciał i za tym zawsze głosuję. Wiem jednocześnie, że nigdy, nikt nie da ci wszystkiego na czym ci zależy.

Wojciech Cejrowski przez lata (od wygranych przez PiS wyborów w 2015 r.) był częstym, a właściwie stałym gościem TVP w programie publicystycznym „Minęła 20” Michała Rachonia (wczęśniej rzecznika PiS i dziennikarza TV Republika). Wielokrotnie przekonywał widzów, że Unia Europejska dla Polaków jest czymś złym i bezwartościowym. Cejrowski w 2008 oświadczył, że zrzeka się obywatelstwa Polskiego. Obecnie od lat mieszka w USA i w Ekwadorze. Jest sympatykiem prezydenta Donalda Trumpa.

Zasadne staje się więc pytanie – czy dzisiaj, po wyborach parlamentarnych, Wojciech Cejrowski wespół z Konfederacją modli się o rozpad Unii Europejskiej, opuszczenie struktur NATO i o sojusz z Rosją?

Źródła:
Wprost – Korwin-Mikke: Polska powinna zawrzeć sojusz z Rosją
Oficjalna strona W. Cejrowskiego, wpis nt. poparcia Konfederacji – „Konfederacja”

Zobacz również: ONR, nacjonaliści, Wszechpolacy – prawdziwe oblicza

O tym już wiesz?

PiS szuka konfliktu w rodzinie Roberta Biedronia

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że partia rządząca Jarosława Kaczyńskiego konfliktuje ze sobą różne grupy …