Radosław Sikorski pozywa Jarosława Kaczyńskiego

Tego było można się spodziewać, tylko dlaczego tak późno Panie Radosławie? Były minister spraw zagranicznych właśnie nas uraczył informacją, że składa pozew przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu za wypowiedziane słowa o „zdradzie dyplomatycznej”. Na Tweeterze wyglądało to tak:

Jak się dowiadujemy z załączonego dokumentu, domaga się 30 tys. złotych odszkodowania na rzecz Fundacji Dla Polski, a ponad to przeprosin na łamach mediów, w których padły wypowiedziane słowa o zdradzie. Przyznam, że Kaczyńskiemu z łatwością przychodzi obrażanie innych i się tylko dziwię, dlaczego wytacza mu się tak niewiele pozwów za pomówienia oraz insynuacje.

Przeprosiny miałyby mieć brzmienie o następującej treści:

W związku z udzielonymi przeze mnie wywiadami dla www.onet.pl oraz Polskiej Agencji Prasowej, przepraszam Pana Radosława Sikorskiego za podanie nieprawdziwych informacji, jakoby pełniąc funkcję Ministra Spraw Zagranicznych cofnął notę dyplomatyczną w sprawie uznania miejsca katastrofy smoleńskiej za eksterytorialne i dopuścił się zdrady dyplomatycznej. Swoją wypowiedzią naruszyłem dobra osobiste Pana Radosława Sikorskiego w postaci dobrego imienia, czci oraz godności.

Kaczyński miał mówić w wywiadzie dla PAP i Onet.pl o „zdradzie dyplomatycznej” po tym, jak wycofano notę o eksterytorialności miejsca katastrofy na polecenie byłego szefa MSZ.

Link: pozew Radosława Sikorskiego o ochronę dóbr osobistych

O tym już wiesz?

Krystyna Pawłowicz (PiS): Unia Europejska to szmata!

Szybkimi krokami zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego, nadarza się okazja, aby powspominać o tym, …