Prezydent Duda chwali włoskich faszystów Forza Nuova

Zastanawiacie się czy to możliwe, żeby prezydent Polski wypowiadał się pozytywnie na temat neonazistów – ale kiedy, ale jak? Wiele wskazuje na to, że właśnie to ma miejsce. Chociaż nie usłyszymy wprost słów im przychylnych, to jednak taka jest konsekwencja sympatii obozu władzy PiS, jak i samego prezydenta Andrzeja Dudy do prawego skrzydła politycznego dwupłatowca. Przyjrzyjmy się faktom.

Urodziny Radia Maryja – 1. grudnia

Mamy dzisiaj dzień 1. grudnia 2018 r., a to oznacza, że jak co roku rozgłośnia Tadeusza Rydzyka obchodzi urodziny. Z tej okazji prezydent Duda zabrał głos, tym razem korespondencyjnie dziękując Radio Maryja za „uwolnienie społecznego i duchowego potencjału polskich katolików” – czytamy w artykule List Andrzeja Dudy z okazji 27. urodzin Radia Maryja na portalu Onet. Czy przez kolejne dni będziemy zasypywani zdjęciami i pamiątkami z tej imprezy? Czy w zamian za polityczne poparcie redemptorysty, w przyszłym roku popłyną kolejne dziesiątki milionów na konto mediów Rydzyka? Niewykluczone.

Tadeusz Rydzyk chwali RN i ONR

Tym razem wydarzenia dotyczą okresu letniego – lipiec 2018. To właśnie wtedy Rydzyk oraz ks. Kneblewski (zwany kapelanem narodowców) wygłaszali na Jasnej Górze pochwały dla tych skrajnych, prawicowych ruchów. W jednym z artykułów Natemat O. Rydzyk specjalne podziękowania czytamy słowa uznania kierowane do członków Ruchu Narodowego oraz Obozu Radykalno-Narodowego na łamach Radia Maryja:

Bardzo, bardzo… Po prostu ja… Panie pośle, na ręce pana (Roberta Winnickiego – były poseł Kukiz’15) chciałem powiedzieć „Bóg zapłać” za waszą postawę patriotyczną i katolicką. I tej młodzieży, także na tych marszach z okazji 11 listopada. Ja się buduję tym, jaka jest piękna młodzież.

ONR zaprasza włoskich faszystów FN

A to już niedawne wydarzenia. Od lat Marsz Niepodległości wzbudza emocje. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zabiegała o zablokowanie tegoż ze względu na obecność skrajnej prawicy i możliwość zamieszek. To właśnie ONR jest organizatorem tzw. Marszu Niepodległości. W tym roku przypada 100-lecie odzyskania niepodległości i to, co zrobili działacze ONR było absolutnym skandalem – zaprosili włoskich faszystów ruchu Forza Nuova (założony przez potomków dyktatora Mussoliniego). Kto by pomyślał… do kraju jak Polska tak ciężko doświadczonego faszystowskim terrorem, ci ulubieńcy Rydzyka zapraszają włoskich faszystów. Na łamach Gazeta.pl Marsz Niepodległości na 100-lecie mogliśmy prześledzić wydarzenia, obejrzeć nagrania, zdjęcia i przeczytać relacje dziennikarzy m.in. z The Guardian, czy The Observer.

Tymczasem Marsz Niepodległości (a de facto nacjonaliści z ONR) na swoim profilu chwalił się obecnością Forza Nuova – oficjalnie ONR nie robi tego, ich profil został usunięty z FB – zachęca do wstępowania do nacjonalistycznego ugrupowania Młodzież Wszechpolska oraz pochwala akty takie, jak ten z Cejrowskim w roli głównej:

Ale my pokazujemy 😉

Opublikowany przez Marsz Niepodległości Sobota, 17 listopada 2018

Prezydent Duda chwali włoskich faszystów

Dochodzimy do sedna. Mając na uwadze wyżej wymienione fakty można dojść do samonarzucającego się wniosku, i tak oto:

PiS i prezydent Duda chwalą Rydzyka  Rydzyk na Jasnej Górze chwali nacjonalistów z ONR i otrzymuje milionowe dotacje z budżetu od PiS ONR zaprasza włoskich faszystów Forza Nuova na Marsz Niepodległości i pochwala palenie flagi UE.

Pomyśleć, że jeszcze 20 lat temu Jarosław Kaczyński miał o 180 stopni odmienne zdanie na temat przedsięwzięcia o. Rydzyka – Radio Maryja jest prorosyjskie i antyzachodnie.

Na koniec jeszcze jedno spostrzeżenie – w chwili obecnej były poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak zamierza założyć partię dla nacjonalistów – o czym informuje nas TVN24 Jakubiak zakłada partię. Komu to ma służyć?

Zobacz również: Zwycięstwo wiary i Triumf woli – Adolf Hitler

O tym już wiesz?

Krystyna Pawłowicz (PiS): Unia Europejska to szmata!

Szybkimi krokami zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego, nadarza się okazja, aby powspominać o tym, …