Start / Polityka / ONR, nacjonaliści, Wszechpolacy – prawdziwe oblicza

ONR, nacjonaliści, Wszechpolacy – prawdziwe oblicza

Nie milkną dyskusje po niedawnej emisji programu „Superwizjer” w TVN o polskich neonazistach i związku Ruchu Narodowego z neonazistami. Gazety się rozpisują, telewizja huczy od komentarzy, a politycy jak to politycy przerzucają się zarzutami o to kiedy i kto w większym stopniu przyczynił się do pojawienia tego rodzaju radykalnych organizacji. Pamiętajmy, że to Kukiz’15 wprowadził do sejmu kilku przedstawicieli nacjonalistów, a PiS od lat stwarza im dogodne warunki. Jak to jest, że to właśnie nacjonaliści idą w ślady za partią Jarosława Kaczyńskiego i od najgorszych wyzywają legendę „Solidarności” Lecha Wałęsę, wygwizdują tak, jak wygwizdywali prof. Bartoszewskiego podczas uroczystości na Powązkach w 66. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Nic nie dzieje się bez powodu.

Rok 2016 kontrowersyjna decyzja MSWiA

W tym roku jedną z wielu dziwacznych decyzji rządu PiS było wycofanie symbolu falangi ONR ze szkoleń policjantów nt. przestępstw nienawiści. Wniosek został zrealizowany na prośbę posła-narodowca z Kukiz’15 (materiał TVN24: falanga przestaje być symbolem nienawiści). Skąd taka decyzja? Nietrudno się domyślić.

Przemarsz ONR i ks. Kneblewski

Narodowy radykalizm i przemowy Mariana Kowalskiego

Marian Kowalski z falangą ONR przemawia na wiecach. Jest rok 2015, były kandydat narodowców na prezydenta od najgorszych nazywa Unię Europejską. Padają okrzyki „Precz z Unią Eropejską!” i atakuje Lecha Wałęsę. ONR organizuje wyjazdy na Jasną Górę, ONR manifestuje swoją obecność w kościołach, a Marian Kowalski bryluje w mediach narodowych TVP. Na pochodach ONR słyszymy także krytyczne hasła wygłaszane pod adresem USA.

Politycy i przedstawiciele skrajnych ugrupowań występują publicznie, tworzy się koalicja z Januszem Korwin-Mikke. Dużo mówią o patriotyzmie i poszanowaniu wolności. Swoją drogą zabawna to historia, bo Korwin-Mikke jako zwolennik dyktatury założył partię o nazwie „Wolność”. Poniżej wspólne wystąpienie na Marszu Wolności i Suwerenności.

Nacjonaliści składają hołd ONR

Nacjonaliści oddają cześć ojcom założycielom ruchu ONR:

Na fundamencie przeszłości budujemy przyszłość. Narodowo-radykalna sztafeta pokoleń wciąż trwa. W 83 rocznicę powołania do życia Obozu Narodowo-Radykalnego, delegacja warszawskiego oddziału NOP oddała hołd naszym poprzednikom, zapalając znicze i składając kwiaty na grobach przywódców historycznego ONR – Henryka Rossmanna i Jana Mosdorfa.

więcej na stronie nacjonalista.pl

Nacjonaliści o ile w ONR widzą sojusznika, o tyle Episkopatowi wypominają błędy i niezrozumienie świata – nacjonalista.pl Episkopat się myli

Wojciech Cejrowski „ekspert” TVP natomiast nie pozostaje w tyle nazywając UE sowieckim ścierwem (cyt. DoRzeczy).

Młodzież Wszechpolska stawia na nacjonalizm

Także lubią pokazywać się w kościołach, na manifestacjach występują z symbolami religijnymi. Na profilu FB wychwalają nacjonalizm stawiając na równi z Bogiem i ojczyzną.

Episkopat potępia nacjonalizm

Przewodniczący Episkopatu: Kościół krytycznie patrzy na nacjonalizm; patriotyzm godny pielęgnowania. To jest optymistyczny i rozsądny głos Kościoła, ale czy za głosem pójdą czyny? Będziemy się przyglądać.

Ciekawe tylko jak partia Zbigniewa Ziobro wytłumaczy się z bliskich relacji z antysemitą panem Rybakiem, dobrym kumplem byłego księdza i antysemity Międlara? – Piotr Rybak na eurokonwencji Solidarnej Polski.

Piotr Rybak i Zbigniew Ziobro [YouTube]

Zachęcam do zapoznania się z artykułem Zwycięstwo wiary i Triumf woli – Adolf Hitler

Nie zapomnijcie polubić!

Wasze komentarze:

O tym już wiesz?

Krystyna Pawłowicz (PiS): Unia Europejska to szmata!

Szybkimi krokami zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego, nadarza się okazja, aby powspominać o tym, …