Neofita Piotrowicz – Sancho Pansa Kaczyńskiego w walce z TK

Mówi się, że neofitów cechuje przesadna gorliwość wobec nowoprzyjętej ideologii. Osobę taką charakteryzuje także ostentacyjne obnoszenie się nowymi zasadami – wypisz wymaluj poseł (PiS) Stanisław Piotrowicz, były działacz PZPR, odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi prokurator PRL.

Dlaczego dzisiaj wspominam o tym pośle? Zrobiła się „gęsta atmosfera” wokół pierwszego szermierza rządu, który od miesięcy wymierza dotkliwe ciosy Trybunałowi Konstytucyjnemu. Tym razem to jego dotknęła fala krytyki (nie kryję satysfakcji!). Posłowie z opozycji wypominają mu przeszłość i zasługi w PRL. W wielkim skrócie:

– Nowoczesna złożyła wniosek o odwołanie posła Piotrowicza z funkcji przewodniczącego „Mamy wątpliwości co do prawdomówności posła Piotrowicza, jak wynika z doniesień medialnych, a przeczą temu choćby dokumenty z IPN”  – mówi Kamila Gasiuk-Pichowicz

– Platforma Obywatelska złożyła wniosek do komisji etyki o ukaranie posła Piotrowicza. Chodzi o „kłamliwe” informacje, które podał na swój temat w sprawie pracy w prokuraturze w okresie PRL. „Poseł Piotrowicz kłamał z mównicy sejmowej, w związku z tym narusza zasady godności, które obowiązują wszystkich w Sejmie” – powiedział poseł Andrzej Halicki

Jednak są dowody

Pan Piotrowicz konsekwentnie wyrzeka się swojego udziału w oskarżaniu opozycjonistów w słusznie minionym ustroju. Tymczasem TVN24 dociera do ciekawych informacji. Okazuje się, że poseł będąc prokuratorem podpisał się pod aktem oskarżenia przeciwko opozycjoniście Antoniemu Pikulowi – byłemu działaczowi „Solidarności” – za rozprowadzanie ulotek w czasie stanu wojennego.

Czy prokurator Piotrowicz aktywnie uczestniczył w rozprawach sądowych i angażował się w oskarżanie antykomunistów? – „Nikt z opozycjonistów o tym nie wspominał, a byłem wtedy w centrum wydarzeń. W krośnieńskiej prokuraturze był tylko jeden życzliwy opozycji prokurator, i nie był to Stanisław Piotrowicz.” – tak odpowiedział dla nowiny24.pl mec. Karol Heliński z Krosna, który w czasie stanu wojennego bronił opozycjonistów i nigdy na sali sądowej nie spotkał prokuratora Piotrowicza.

Jest niefajnie przyznacie. Dzisiaj ktoś o tak wątpliwej karcie śmie atakować Trybunał Konstytucyjny, filar demokracji, strażnika praworządności w kraju.

Rzecznik klubu PiS broni posła

„Nie wchodzi w grę odwołanie posła PiS Stanisława Piotrowicza z funkcji szefa sejmowej Komisji Sprawiedliwości” – odpowiedziała dziennikarzom w Sejmie pani Beata Mazurek.

O tym już wiesz?

Krystyna Pawłowicz (PiS): Unia Europejska to szmata!

Szybkimi krokami zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego, nadarza się okazja, aby powspominać o tym, …