Nie jest tajemnicą, że poseł Paweł Kukiz lubi udzielać się i żartować na portalu społecznościowym Facebook. Tym razem przewodniczący klubu parlamentarnego Kukiz’15 zadrwił z protestujących opozycjonistów. W opublikowanym nagraniu pojawia się opatulony kocem (nawiązuje do posłów w sejmie, którym wyłączane jest ogrzewanie podczas trwania protestu), następnie zdejmuje z siebie koc i pojawia się przed widzami w umundurowaniu i z kaskiem milicjanta (MO) z pozdrowieniami dla protestujących. Żart w dobrym smaku? Wątpię, żeby członkom historycznej Solidarności było do śmiechu zwłaszcza, gdy się spojrzy na poniższe zestawienie zdjęć. Jednemu opozycjoniście jest do śmiechu, inni zaś manifestują niezadowolenie mając na uwadze kontrowersyjne pomysły rządu PiS.
Poniżej jeden z protestujących, poseł Rafał Trzaskowski (PO) z „dekalogiem wolności”.

Taką mamy opozycję. Jednym jest do śmiechu i się świetnie bawią przebierając się za oprawców z okresu PRL, a drudzy w imię obrony wartości demokratycznego państwa, demonstrują dezaoprobatę wdrażanych przez rząd ograniczeń.
Donald Tusk jakby przewidział zachowanie posła Kukiza, zatwittował:
W nowym 2017 roku – Ojczyznę wolną od zła i głupoty, Panie.
— Donald Tusk (@donaldtusk) December 31, 2016
Klub parlamentarny Kukiz’15
Klub ten pojawił się na scenie politycznej dopiero po wyborach do sejmu w 2015 roku. Założycielem i przewodniczącym jest były radny sejmiku dolnośląskiego Paweł Kukiz związany z Fundacją Republikańską. Klub powstał z inicjatywy bezpartyjnych samorządowców. Oprócz bezpartyjnych działaczy, miejsce w klubie znaleźli przedstawiciele Ruchu Narodowego, a także „spadochroniarze” z: Kongresu Nowej Prawicy (Korwinowcy), Demokracji Bezpośredniej i Partii Libertariańskiej, kilka osób z Prawicy Rzeczpospolitej, nieliczni członkowie Polski Razem (Jarosława Gowina), Solidarnej Polski (Zbigniewa Ziobry), Stronnictwa Pracy i Samoobrony (śp. Andrzeja Leppera).
Główne postulaty klubu zawarte zostały w dokumencie „Strategia Zmiany” – dygresja: wygląda na to, że „zmiana” to ulubione słowo polityków w 2015 roku począwszy od „dobrej zmiany” wg PiS, przez „strategię zmiany” Kukiza, aż po prorosyjską partię Zmiana (powstała w 2015).
Zachęcam do polubienia