Wesprzyj WCU

Kornel Morawiecki chce zbliżenia z Rosją i obniżenia emerytury Lechowi Wałęsie

Kornel Morawiecki jest ojcem premiera PiS Mateusza Morawieckiego. Do sejmu dostał się dzięki ruchowi Kukiz’15. Niedługo później został z tego ruchu usunięty za złamanie prawa za tzw. „głosowanie na dwie ręce” jego koleżanki w jego imieniu. Ale to nie koniec kontrowersji. Przypomnę w telegraficznym skrócie.

Bliżej Rosji

Pomimo trwającego konfliktu zbrojnego u naszego sąsiada na Ukrainie i zajęcia przez Rosję Krymu, ojciec premiera rządu PiS apeluje do rządu, z którym sympatyzuje, o zbliżenie do Rosji. Tym samym pokazuje w jakim poważaniu ma sankcje naniesione na Rosję przez USA oraz Unię Europejską. Tak się składa, że jego stanowisko jest zbliżone do tego, co mówi Viktor Orban (Węgry). Przypadek?

Więcej na ten temat w artykule na WP: „Kornel Morawiecki chce zbliżenia z Rosją. Krytykuje przy tym politykę zagraniczną Polski”.

Obniżyć Lechowi Wałęsie emeryturę

Kornel Morawiecki w lutym br. apelował o obniżenie emerytury polskiemu nobliście, liderowi legendarnej Solidarności z okresu PRL i byłemu prezydentowi Lechowi Wałęsie. Nazwał to „sprawiedliwym rozwiązaniem”. Tymczasem prezydentem Rosji jest były komunistyczny oficer KGB, Władimir Putin. To mu nie przeszkadza.

O uzasadnieniu mogliśmy przeczytać we „wPolityce”: „Kornel Morawiecki chce obniżenia emerytury dla Wałęsy. Byłoby to sprawiedliwe rozwiązanie”.

Morawiecki próbował zniszczyć Solidarność

Lech Wałęsa zarzucał Kornelowi Morawieckiemu, że ten chciał zniszczyć Solidarność poprzez założenie konkurencyjnej Solidarności Walczącej, która drukowała paszkwile uderzające w lidera Solidarności. Przyznaję przypomina mi to wydarzenia związane z Anną Walentynowicz, a o czym już pisałem „IPN: Plan SB skłócenia Lecha Wałęsy z Anną Walentynowicz”.

Więcej w „Do Rzeczy”: „Wałęsa: Kornel Morawiecki próbował zniszczyć Solidarność”.

Zastanówmy się, jak to jest?

Morawiecki z Kaczyńskim atakują kogoś, kto w Polsce i na świecie kojarzony jest z obaleniem komuny i końcem okupacji Polski przez Rosję radziecką (ZSRR), i w końcu wolną Polską, której orzeł w godle odzyskuje koronę – symbol suwerenności. Atakującymi są Morawiecki z Kaczyńskim, sympatycy Rosji oraz Orbana (Węgry). Amerykańska organizacja Freedom House, która w okresie PRL wspierała Solidarność Lecha Wałęsy, widząc co wyczynia PiS z Polską, nazywa już Polskę i Węgry krajami z „gulaszowym komunizmem”.

A na koniec polecam „The New York Times” (USA) krótki materiał pt. Lech Wałęsa: The Shipyard

Nie zapomnij polubić:

O tym już wiesz?

Krystyna Pawłowicz (PiS): Unia Europejska to szmata!

Szybkimi krokami zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego, nadarza się okazja, aby powspominać o tym, …