Start / Finanse / Czy warto i jak przenieść numer telefonu do innego operatora?

Czy warto i jak przenieść numer telefonu do innego operatora?

Pomyślałem sobie, że może i Wam się przydać garść wiedzy na temat dostępnych ofert operatorów komórkowych. Właśnie sam dopiero co zmieniłem dostawcę usługi, przeniosłem numer do, w moim mniemaniu, lepszego operatora. Do tej pory byłem lojalnym, wieloletnim klientem Orange (kiedyś Idea). Teraz jestem kolegą miśka z PLUSH. Jak do tego doszło? Wygasała mi właśnie umowa i uznałem, że warto będzie przeanalizować oferty. Natknąłem się na ciekawy przypadek, bo oto jedna z ofert nie wymusza 12, czy 24 miesięcy trwania umowy – na starcie od jej zawarcia jest bezterminowa. Tak lubię! Ale dość o mnie. Przyjrzyjmy się wybranym ofertom.

Abonament bez telefonu

1. Obecnie najlepszą ofertę na rynku jaką wypatrzyłem ma Plush. Dzięki bezterminowości umowy w dowolnym miesiącu można dopasować abonament do swoich potrzeb, przełączając się w dowolnym momencie na abonament o mniejszej lub większej wartości. Istnieje możliwość zawieszenia płatności dzięki dostępnemu trybowi „Wakacje”. Elastyczność, dowolność i przystępna cena – to się ceni.

PLUSH
Abonament Minuty SMS/MMS Transfer Okres umowy
10 zł 0,29 zł bez limitu 1 GB bezterminowa
20 zł bez limitu  0,19 zł 3 GB
25 zł bez limitu bez limitu 10 GB
25 zł bez limitu bez limitu 15 GB 24-m-ce
Poznaj ofertę, podpisz umowę

 

2. Drugą interesującą opcją jest oferta NJU Mobile, także bezterminowa.

NJU Mobile
Abonament Minuty SMS/MMS Transfer Okres umowy
19 zł bez limitu 9 gr/19 gr 1 GB bezterminowa
29 zł bez limitu bez limitu 10 GB
39 zł bez limitu bez limitu 20 GB
Poznaj ofertę, podpisz umowę

3. Ciekawą ofertę posiada także Virgin Mobile. Warto zwrócić uwagę na abonament za 9,50 zł, który w tej wysokości otrzymać można przy zamówieniu przynajmniej dwóch abonamentów, z czego jeden musi mieć wyższą wartość.

VIRGIN Mobile
Abonament Minuty SMS/MMS Transfer Okres umowy
9,50 zł bez limitu bez limitu 3 GB bezterminowa
14,50 zł bez limitu bez limitu 8 GB
19,50 zł bez limitu bez limitu 15 GB
Poznaj ofertę, podpisz umowę

4. Ostatnia oferta jaką Wam zaprezentuję, to propozycja sieci Play. Ona przypaść może każdemu, komu zależy na nieograniczonym dostępie do internetu, transfery bez limitów.

PLAY
Abonament Minuty SMS/MMS Transfer Okres umowy
20 zł bez limitu 0,19 zł 5 GB 24 m-ce
35 zł bez limitu bez limitu bez limitu
40 zł bez limitu bez limitu bez limitu
Poznaj ofertę, podpisz umowę

Powyższe abonamenty stanowią optymalną ofertę wymienionych operatorów. Ich ceny uwzględniają przysługujące zniżki za e-fakturę oraz zgody marketingowe. Taniej się nie da 🙂 Mam nadzieję, że Wam się przydała ta garstka informacji.

Zmiana operatora szybko, łatwo, bez opłat

Jak na wstępie wspomniałem, niedawno zmieniłem operatora drogą online. Nic prostszego. Po wybraniu oferty, wypełnieniu formularza i jego wysłaniu, dwa dni później przyjeżdża kurier z dokumentami, które należy podpisać. Po podpisaniu umowy kurier wręcza kartę SIM i po sprawie. Teraz pozostaje czekać na nowy okres rozliczeniowy i można korzystać z usług nowego dostawcy. Wszelkie formalności związane z wypowiedzeniem umowy z poprzednim operatorem załatwia nowy usługodawca po podpisaniu wspomnianej umowy. Oczywiście możemy się udać do salonu i w salonie dokonać przejścia, ale po co to robić, skoro można to zrobić bez ruszania się z domu, przez internet w 5 minut? Zmiana nic nie kosztuje, trzeba tylko pamiętać, żeby przetransferować się miesiąc przed wygaśnięciem umowy wiążącej z dotychczasowym dostawcą usługi. Można też zrobić to 3 m-ce przed jej wygaśnięciem, termin zależy od operatora, trzeba sprawdzić w regulaminie/umowie. Jeśli zdecydujemy się na przeniesienie numeru parę miesięcy przed końcem umowy, otrzymamy od nowego operatora zastępczy, tymczasowy numer telefonu.

Nie zapomnijcie polubić!

Wasze komentarze:

O tym już wiesz?

Jak długo musisz oszczędzać by zebrać interesującą Cię kwotę

Nie zapomnijcie polubić: W Centrum Uwagi