Z archiwum X: Chcę wierzyć (2008)

David Duchovny i Gillian Anderson ponownie łączą siły by odkryć prawdę kryjącą się za dziwną sprawą prosto z Archiwum X. W chwili, gdy w mgnieniu oka zapanowały mrożący krew w żyłach chłód i martwa cisza, w tajemniczych okolicznościach uprowadzona zostaje agentka FBI, Monica Bannan. Jednak nie jest to zwykłe porwanie. Poszukiwania zaginionej wskrzeszają dawne uczucia pomiędzy partnerami, Scully (Anderson) i Mulderem (Duchovny), a także znoszą granice nauki, poszerzając je o nadprzyrodzone i przerażające przestrzenie.

tytuł oryginalny: The X-Files: I Want to Believe
produkcja (rok): Kanada, USA (2008)
kategoria: Sci-Fi, Thriller
czas: 1 godz. 49 min.


Ciekawostki:

  • Produkcja filmu była nastawiona na ekologię: używano np. samochodów hybrydowych (wyprodukowanych przez Forda) zarówno w samym filmie, jak i do przewozu osób z lotniska na plan, używano naczyń z recyklingu, starano się produkować jak najmniej śmieci (np. drukowano mniej egzemplarzy scenariuszów), używano ekologicznego papieru, jadano miejscowe jedzenie, zamiast sprowadzać je z daleka, do posypywania dróg używano piasku, zamiast soli, by nie doprowadzić do zniszczenia gleby)
  • film kręcono w Vancouver, Burnaby, Langley, Mount Currie, Pemberton, Coquitlam oraz Whistler (Kolumbia Brytyjska, Kanada).