Tylko jeden (2001)

Jet Li w zaskakującej, podwójnej roli Gabriela Yulawa – policjanta, który musi stoczyć walkę z grożną wersją samego siebie, zbiegłą z innego wymiaru i pragnącą jego śmierci. Spotkanie ze swoim drugim ja to dla Gabriela początek zmagań ze złem. Jego postrzeganie rzeczywistości, dobra i zła już nigdy nie będzie takie samo.

tytuł oryginalny: The One
produkcja (rok): USA (2001)
kategoria: Akcja, Sci-Fi
czas: 1 godz. 27 min.

Po uruchomieniu odtwarzacza poczekaj kilka sekund, aż pojawi się w prawym górnym rogu znaczek „X” – kliknij go, aby zakończyć reklamę. Miłego oglądania!

Ciekawostki:

  • Gdy Dwayne Johnson miał zagrać główną rolę, produkcja znana była jako „The Rock Movie”. Kiedy porzucił projekt na rzecz filmu „Mumia powraca”, przez krótki czas tytuł figurował jako „Untitled Sci-Fi Project”, a kiedy do obsady dołączył Jet Li, ustalono „The One”
  • jednym z największych wyzwań dla ekipy filmowej były sekwencje, w których Jet Li walczył ze swymi sobowtórami. W scenach tych występowali kaskaderzy zbudowani podobnie jak Jet. Na twarzach nosili zielone maski, dzięki czemu ekipa od efektów specjalnych mogła później cyfrowo domontować twarz prawdziwego Jeta
  • Yulaw używa techniki walki o nazwie xingyi quan.