Wesprzyj WCU

Szukając siebie (2000)

William Forrester (Sean Connery) blisko cztery dekady temu napisał książkę, która przyniosła mu ogromną sławę i uznanie. Potem jednak słuch o nim zaginął. Mężczyzna żyje w samotności i przez wielu uważany jest za szaleńca. Pewnego dnia do jego domu zakrada się pewien marzący o pisaniu licealista Jamal Wallace (Rob Brown) i przez przypadek zostawia plecak pełen swojej twórczości. Forrester jest pod wrażeniem talentu młodego człowieka i staje się jego mentorem. Szybko jednak ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę.

tytuł oryginalny: Finding Forrester
produkcja (rok): USA (2000)
kategoria: Dramat obyczajowy
czas: 2 godz. 16 min.

Po uruchomieniu odtwarzacza poczekaj kilka sekund, aż pojawi się w prawym górnym rogu znaczek „X” – kliknij go, aby zakończyć reklamę. Miłego oglądania!

Ciekawostki:

  • Podczas kręcenia filmu okazało się, że Sean Connery nie umie pisać przy pomocy klawiatury, dlatego dłonie widoczne podczas pisania nie należą do niego
  • filmowa postać Roberta Crawforda została zainspirowana osoba prawdziwego Roberta Crawforda, nauczyciela historii w Phillips Academy Andover, prywatnej szkole położonej poza Bostonem
  • postać Williama Forrestera jest częściowo wzorowana na zdeklarowanym samotniku, pisarzu J.D. Salingerze, który znany był z rzucania różnymi przedmiotami w dziennikarzy próbujących przeprowadzać z nim wywiady w miejscach publicznych.