Wesprzyj WCU

Smakosz (2001)

Patricia (Gina Philips) i Darry (Justin Long) są rodzeństwem. Właśnie wracają do domu autem, gdy na drodze spotykają coś niezwykle przerażającego. Stary, pomalowany na zielono samochód, którego kierowcą jest tajemniczy i zamaskowany mężczyzna (Jonathan Breck), staje się ich przewodnikiem do świata rodem z sennego koszmaru. Im dalej idą, tym straszniejsze rzeczy ich spotykają. Ścigani i jednocześnie ściągający muszą zmierzyć się z własnym lękiem i istotą, która go wyzwoliła.

tytuł oryginalny: Jeepers Creepers
produkcja (rok): Niemcy, USA (2001)
kategoria: Horror
czas: 1 godz. 31 min.

Ciekawostki:

  • Na czas przed rozpoczęciem zdjęć do filmu, głównym aktorom – Ginie Philips (Patricia „Trish” Jenner) i Justinowi Longowi (Darry Jenner) – zabroniono poznać się i widywać z aktorem grającym monstrum. Po raz pierwszy zobaczyli go dopiero w pełnym makijażu i kostiumie, a wszystko po to, by uzyskać wiarygodną reakcję. Aktorzy nie widzieli też upiornej ciężarówki, co spotęgowało ich napięcie w początkowej scenie filmu
  • w finałowej scenie rola monstrum (zazwyczaj grana przez Jonathana Brecka) została zagrana przez Justina Longa (w filmie wcielił się w rolę Darry’ego). Zagrał go również w alternatywnym zakończeniu, które zostało umieszczone na płycie DVD.