Skoczek (2008)

Reżyser „Tożsamości Bourne’a” i „Pana i Pani Smith” zrealizował znakomity film akcji za sprawą którego thriller science-fiction osiąga zupełnie nowy wymiar. Jest to pełna rozmachu, podnosząca poziom adrenaliny opowieść przygodowa o człowieku, który odkrywa, że w każdej chwili może się teleportować w dowolne miejsce na Ziemi.
David Rice (Hayden Christensen) szybko jednak dostrzega, że jego wolność nie jest całkowita, nie porusza się bowiem sam. Odkrywając własne korzenie, poznaje prawdę o podobnych do niego skoczkach i tajnej organizacji pragnącej ich śmierci. Trafia w sam środek odwiecznej wojny, której celem jest unicestwienie tych, którzy jak on posiadają ten rzadki dar. Teraz tylko niezwykła moc może być dla Davida nadzieją na przetrwanie!

tytuł oryginalny: Jumper
produkcja, rok: Kanada, USA, 2008
kategoria: Przygodowy, Sci-Fi
czas: 1 godz. 29 min.

Po uruchomieniu odtwarzacza poczekaj kilka sekund, aż pojawi się w prawym górnym rogu znaczek „X” – kliknij go, aby zakończyć reklamę. Miłego oglądania!

Ciekawostki:

  • Rola Davey’a była początkowo proponowana Eminemowi
  • ekipie pozwolono przez 3 dni filmować wnętrze Koloseum pod warunkiem, że żaden sprzęt nie zostanie umieszczony na ziemi. Zdjęcia były możliwe tylko od 6.30 do 8.30 i 15.30 do 17.30, aby nie przeszkadzać turystom. Wykorzystano jedynie naturalne światło słoneczne
  • Hayden Christensen grający rolę Davida, podczas kręcenia filmu odniósł szereg kontuzji. W scenie, kiedy jego bohater spotyka po raz pierwszy Rolanda (Samuel L. Jackson), skaleczył prawą dłoń. Natomiast w ostatnich scenach walki w  mieszkaniu Milie, Hayden rozciął prawe ucho
  • film powstał na podstawie książki Stevena Goulda, lecz różni się od niej praktycznie wszystkimi szczegółami i fabułą.