Wesprzyj WCU

Serenity (2005)

Kapitan Malcolm Reynolds, weteran Galaktycznej Wojny Domowej zarabia na życie podobnie do Hana Solo z Gwiezdnych Wojen: drobne przestępstwa i transport do wynajęcia dzięki swojemu statkowi „Serenity” i zgranej załodze. Jednak wszystko się zmienia, gdy Malcolm zabiera na pokład dwoje pasażerów – młodego lekarza i jego siostrę telepatkę. Cała załoga do tej pory spokojnie podróżująca na obrzeżach galaktyki dostaje się w kleszcze wojny prowadzonej przez siły Galaktycznych Aliantów i zabójczych Reaverów. Tropieni przez licznych wrogów członkowie załogi „Serenity” z czasem odkrywają okrutną prawdę, albowiem największe zagrożenie, niedostrzeżone, może znajdować się na ich własnym pokładzie.

tytuł oryginalny: Serenity
produkcja (rok): USA (2005)
kategoria: Przygodowy, Sci-Fi
czas: 2 godz. 00 min.


Ciekawostki:

  • Jest to pierwszy z filmów z uniwersum Firefly, jakie powstaną na podstawie kontraktu z Universal Pictures
  • akcja filmu dzieje się pół roku po wydarzeniach ukazanych w odcinku Objects in Space serialu Firefly
  • futurystycznie wyglądające kajdanki, którymi została skuta River, noszą nazwę Clejuso Number 13s i są drugimi pod względem ciężaru obecnie produkowanymi kajdankami
  • zdjęcia do filmu były kręcone w Kalifornii (USA) w takich miastach jak: Borrego Springs, Universal City, Pomona, San Marino, Santa Clarita, Burbank oraz Los Angeles.