Wesprzyj WCU

Sekretne okno (2004)

Mort Rainey (Johnny Depp) jest uznanym pisarzem, który po rozstaniu z żoną postanawia zerwać z „wielkim światem” i przenosi się na prowincję. Odzyskany z trudem spokój pisarza zostaje jednak zakłócony, kiedy pewnego dnia w drzwiach staje tajemniczy mężczyzna (John Turturro), który przedstawia się jako John Shooter i oskarża go o plagiat jego powieści. By udowodnić swą niewinność, Rainey musi odnaleźć oryginał, który zaginął mu rok wcześniej. Okazuje się, że nie będzie to wcale łatwe zadanie. Wraz z przybyciem Shootera, w domu pisarza zaczynają dziać się bowiem dziwne rzeczy a czas dany mu przez tajemniczego gościa na odnalezienie maszynopisu zaczyna coraz szybciej upływać.

tytuł oryginalny: Secret Window
produkcja (rok): USA (2004)
kategoria: Thriller
czas: 1 godz. 36 min.


Ciekawostki:

  • Główną rolę miał zagrać Ving Rhames, lecz nie mógł się tego podjąć ze względu na konflikt terminów
  • na samym początku filmu jest scena, gdy Mort wchodzi do pokoju hotelowego. Reżyser specjalnie pozostawił aktorów grających Teda i Amy w tym pokoju tak długo, aż naprawdę zasnęli. Kiedy Mort wpada do pokoju, naprawdę się przestraszyli
  • w końcowej scenie Johnny Depp, który odgrywał główną rolę mówi charakterystyczne „Rah! Rah! Rah!”. Aktor zapozyczył sobie ten tekst, od swojego syna, który w chwili zakłopotania wymawia „Rah”
  • w jednym z koszmarów Morta została wykorzystana sekwencja z filmu Zaginiony świat: Jurassic Park
  • zdjęcia do filmu nakręcono w Bromont, Montréal i North Hatley (Kanada) oraz w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).