Start / Filmy / Akcja / Sędzia Dredd (1995)

Sędzia Dredd (1995)

Ekranizacja popularnego brytyjskiego komiksu science fiction z końca lat 70. Jest rok 2139. Wojny nuklearne zdewastowały naszą planetę. Ludzie tłoczą się w trzech przeludnionych i pogrążonych w chaosie Megamiastach, a przestępcy zsyłani są na pustkowie zwane Ziemią Przeklętą. Prawo wymierzają wszechwładni Sędziowie. Każdy w jednej osobie jest sędzią, ławą przysięgłych i… katem. Sędzia Dredd to jeden z nich, który niespodziewanie sam staje przed sądem. Oskarżony o morderstwo zostaje wydalony z Megamiasta. Powraca jednak, aby udowodnić swoją niewinność i wyrównać rachunki z Rico – bandytą, który chce przejąć władze w Megamieście. Rozpoczyna się niesłychanie emocjonująca i widowiskowa rozgrywka w przyszłości.

Ciekawostki:

  • Arnold Schwarzenegger brany był pod uwagę jako odtwórca głównej roli
  • reżyser Danny Cannon był tak zniechęcony ciągłymi sporami z Sylvestrem Stallone, że przysiągł już nigdy nie pracować z innym gwiazdorem. Twierdził również, że ostateczna wersja filmu różni się znacznie od scenariusza, a wszystko przez zmiany wprowadzone przez Stallone’a.
tytuł oryginalny: Judge Dredd
produkcja, rok: USA, 1995
kategoria: Sensacyjny, Sci-Fi
czas: 1 godz. 32 min.

Po uruchomieniu odtwarzacza poczekaj kilka sekund, aż pojawi się w prawym górnym rogu znaczek „X” – kliknij go, aby zakończyć reklamę. Miłego oglądania!

Wasze komentarze: