Safe House (2012)

Denzel Washington wciela się w jednego z najbardziej niebezpiecznych wrogów CIA, byłego oficera operacyjnego Tobina Frosta, który niespodziewanie pojawia się w jednym z miast Afryki Południowej i stawia na nogi cały wywiad. Przejęty przez agentów zostaje odesłany do kryjówki prowadzonej przez Matta Westona – w tej roli Ryan Reynolds. Kiedy miejsce zostaje zaatakowane przez brutalnych najemników, Matt zmuszony jest pomóc w ucieczce Frostowi i szybko zdaje sobie sprawę, że jego moralność i idealizm zostały wystawione na próbę. Teraz obaj muszą starać się przeżyć, aby dowiedzieć się, kto chciał się ich pozbyć.

tytuł oryginalny: Safe House
produkcja (rok): RPA, USA (2012)
kategoria: Akcja, Thriller
czas: 1 godz. 55 min.

Po uruchomieniu odtwarzacza poczekaj kilka sekund, aż pojawi się w prawym górnym rogu znaczek „X” – kliknij go, aby zakończyć reklamę. Miłego oglądania!

Ciekawostki:

  • Gdy kręcono scenę tortur, Denzel Washington był w kilku ujęciach naprawdę poddany jednej z nich przez kilka sekund. Jej nazwa to „waterboarding” i poddany tej torturze ma wrażenie, że tonie i dusi się
  • zdjęcia do filmu kręcono w Kapsztadzie (RPA), Paryżu (Francja) oraz Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii, USA). Według początkowych planów zamierzano je wykonać również w Rio de Janeiro, jednak zrezygnowano z tego pomysłu z powodów bezpieczeństwa. Konieczne powtórki „dokręcano” w Los Angeles (Kalifornia, USA).