Start / Filmy / Akcja / Pamięć absolutna (2012)

Pamięć absolutna (2012)

Megaprodukcja Lena Wisemana, współtwórcy takich hitów jak „Dzień niepodległości” i „Faceci w czerni”, zrealizowana na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka. W niedalekiej przyszłości pewien pracownik fabryki odkrywa, że w istocie jest tajnym szpiegiem pracującym dla jednego z mocarstw walczących o światową dominację. Cały problem polega na tym, że nie wie, kim jest jego pracodawca. Nowe wcielenie klasyki kina z Colinem Farrellem w roli głównej.

tytuł oryginalny: Total Recall
produkcja, rok: Kanada, USA, 2012
kategoria: Akcja, Sci-Fi, Thriller
czas: 2 godz. 04 min.

Po uruchomieniu odtwarzacza poczekaj kilka sekund, aż pojawi się w prawym górnym rogu znaczek „X” – kliknij go, aby zakończyć reklamę. Miłego oglądania!

Ciekawostki:

  • Składająca się z jednego ujęcia (bez cięć montażowych) scena walki Colina Farrella była wykonana przez niego osobiście. Powtórzono ją 22 razy zanim aktor zagrał ją perfekcyjnie
  • w filmie wystąpił także Ethan Hawke, ale ostatecznie jego rola została wycięta z wersji kinowej. Scenę z udziałem aktora można zobaczyć jedynie w reżyserskiej wersji filmu, gdzie wciela się on w pojawiającego się w retrospekcji Hausera.

Wasze komentarze: