Ostatni Mohikanin (1992)

Porywająca adaptacja popularnej powieści Jamesa Fenimore’a Coopera. Akcja filmu toczy się w XVIII-wiecznej skolonizowanej Ameryce, gdzie trwa wojna pomiędzy Anglią i Francją. Film opowiada o losach białego Indianina, który jako dziecko został przygarnięty przez plemię Mohikanów. Główny bohater stara się żyć w zgodzie z naturą i zasadami swojego plemienia, nie mieszając się w sprawy zwaśnionych narodów, jednakże miłość do córki angielskiego generała oraz nieoczekiwane koleje losu krzyżują jego ścieżki z ścieżkami obcej wojny.

tytuł oryginalny: The Last of the Mohicans
produkcja (rok): USA (1992)
kategoria: Dramat historyczny
czas: 1 godz. 55 min.

Po uruchomieniu odtwarzacza poczekaj kilka sekund, aż pojawi się w prawym górnym rogu znaczek „X” – kliknij go, aby zakończyć reklamę. Miłego oglądania!

Ciekawostki:

  • Początkowo jako kompozytor muzyki do filmu zaangażowany został Trevor Jones. Jednak z powodu konfliktu z reżyserem zrezygnował z udziału w projekcie (w chwili, kiedy większość muzyki była już skomponowana)
  • zdjęcia do filmu kręcono w miastach Asheville i Weaverville, Błękitnych Pasmach Górskich, w okolicach Chimney Rock, w Parku Narodowym Pisgah, nad jeziorem James oraz w North Cove (Karolina Północna, USA)
  • Sokole Oko w książce nazywa się naprawdę Natty Bumppo, ale w filmie zmieniono jego imię na Nathaniel Poe, aby uniknąć rozbawienia widowni.