Osaczeni (1999)

Z nowojorskiej galerii sztuki znika dzieło Rembrandta. Podejrzenie pada na słynnego włamywacza Roberta MacDougala (Sean Connery). Przedstawicielka firmy ubezpieczeniowej, Virginia Baker (Catherine Zeta-Jones) układa plan złapania przestępcy. Aby zdobyć jego zaufanie, przedstawia się jako koleżanka po fachu, a po pewnym czasie zostaje jego wspólniczką. Sytuacja komplikuje się, kiedy Virginia i Robert odkrywają, że łączy ich coś więcej niż praca…

tytuł oryginalny: Entrapment
produkcja (rok): Niemcy, USA, Wielka Brytania (1999)
kategoria: Akcja
czas: 1 godz. 48 min.

Po uruchomieniu odtwarzacza poczekaj kilka sekund, aż pojawi się w prawym górnym rogu znaczek „X” – kliknij go, aby zakończyć reklamę. Miłego oglądania!

Ciekawostki:

  • Angela Bassett ubiegała się o rolę Gin, ale ostatecznie zaangażowano Catherine Zeta-Jones
  • Gin i MacDougal schodzą na 50-te piętro biura ICB, lecz obserwująca ich kamera pokazuje, że są na 90-tym piętrze
  • zdjęcia do filmu kręcono w Iver Heath, Woodstock, Londynie (Anglia, Wielka Brytania), w zamkach Duart Castle na wyspie Mull i Eilean Donan Castle (Szkocja, Wielka Brytania), w Malacca i w wieżowcach Petronas Towers (Kuala Lumpur, Malezja) oraz w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA)
  • ulica, na której MacDougal czeka na Gin, która ma wyjść ze sklepu z antykami, to ta sama, którą szli Harry i Hagrid w filmie Harry Potter i kamień filozoficzny.