Nieśmiertelny (1986)

Film opowiada historię urodzonego 1518 roku w szkockich górach nieśmiertelnego wojownika, Connora MacLeoda (Christopher Lambert). Connor podczas jednej z bitew zostaje śmiertelnie ranny; mimo to nie ginie, a mieszkańcy jego rodzinnej wioski skazują go na wygnanie. Pewnego dnia poznaje swego również nieśmiertelnego mentora Ramireza (Sean Connery), który szkoli go do walki z pozostałymi nieśmiertelnymi. Kiedy umiera jego ukochana Heather, Connor wyrusza w świat. W roku 1986 Connor musi stoczyć ostateczną walkę z okrutnym Kurganem.

Ciekawostki:

  • Christopher Lambert – to z wykształcenia francuski makler giełdowy, ale przede wszystkim aktor, który nauczył się mówić po angielsku bezpośrednio przed wzięciem roli Nieśmiertelnego
  • zespół Queen został zaproszony, by obejrzeć „surowy” jeszcze obraz filmu, co miałoby im pomóc w ułożeniu ścieżki dźwiękowej. Brian May napisał „Who Wants To Live Forever” podczas podróży taksówką do domu, po obejrzeniu filmu, a Roger Taylor użył zwrotu „It’s a kind of magic” jako podstawę do tytułu końcowego utworu
  • iskrzenie się mieczy podczas uderzeń uzyskano poprzez przyczepienie kabli do każdego miecza, które z kolei prowadziły do akumulatora. Jeden kabel podpięty był do dodatniego zacisku, a drugi do ujemnego, przez co gdy miecze się stykały powstawał łuk elektryczny.
tytuł oryginalny: Highlander
produkcja, rok: USA, Wielka Brytania, 1986
kategoria: Fantasy
czas: 1 godz. 51 min.

Po uruchomieniu odtwarzacza poczekaj kilka sekund, aż pojawi się w prawym górnym rogu znaczek „X” – kliknij go, aby zakończyć reklamę. Miłego oglądania!