Mortal Kombat 2: Unicestwienie (1997)

Po zwycięstwie nad złym czarownikiem mistrzowie zaatakowani zostają przez Hao-Kahna (Brian Thompson), imperatora Zaświatów. Johnny Cage (Chris Conrad) ginie. Raiden (James Remar), bóg światła i gromu, wyjaśnia Liu (Robin Shou) oraz jego towarzyszom, że Shao-Kahn zdecydował się odrzucić reguły Mortal Kombat i zaprowadzić „piekło na ziemi”, pomagając siłom Innego Wymiaru przeniknąć do świata ludzi.

tytuł oryginalny: Mortal Kombat: Annihilation
produkcja (rok): USA (1997)
kategoria: Akcja, Fantasy
czas: 1 godz. 35 min.

Ciekawostki:

  • James Remar początkowo ubiegał się o możliwość zagrania Johnny’ego Cage’a. Dostał jednak rolę Raydena z racji tego, że grający go w pierwszej części filmu Christopher Lambert, pracował na planie Beowulfa – pogromcy ciemności (a aktor ten był zainteresowany występem w Unicestwieniu)
  • wcielająca się w Mileenę Dana Hee, w pierwszej części filmu była dublerką Talisy Soto, a Ray Park nie tylko zagrał jednego z Reptile’ów, ale też i był dublerem Jamesa Remara w scenach walk
  • Linden Ashby odrzucił propozycję ponownego wcielenia się w Johnny’ego Cage’a. Aktorowi nie podobał się scenariusz
  • Sylvester Stallone otrzymał propozycję zagrania Baraki, lecz aktor nie był tym zainteresowany
  • pierwotnie na końcu filmu w kulminacyjnym momencie miał się pojawić Quan Chi – kolejna postać z uniwersum Mortal Kombat. Jednak sceny z nim zostały wycięte w ostatecznej wersji produkcji
  • w początkowej wersji scenariusza, postać Sheeva’y miała odegrać większą rolę w filmie. Skrypt zawierał też jej walkę z Liu Kangiem i Raydenem. Jednak ograniczony budżet produkcji nie wystarczał na odpowiednie ilości protezy i realizację sekwencji animacji komputerowej tej postaci. Dlatego też jej występ w filmie ograniczono do minimum.