fbpx

Kingsman: Tajne służby (2014)

Kiedy ojciec pięcioletniego Gary’ego „Eggsy’ego” Price’a ginie w trakcie służby, jego rodzina dostaje nietypowy medal oraz numer telefonu, pod który może zadzwonić raz, gdy będzie czegoś potrzebować. Siedemnaście lat później Eggsy (Taron Egerton) żyje na garnuszki matki. Rzucił szkołę, został aresztowany i dzwoni pod tajemniczy numer, by uniknąć więzienia. Na ratunek przychodzi Harry Hart (Colin Firth) – szpieg, który zawdzięcza ojcu Eggsy’ego życie. Harry proponuje Eggsy’emu wstąpienie do organizacji Kingsman, skupiającej tajnych agentów. Chłopak musi przejść serię szkoleń, które przygotują go do pracy, a jednocześnie poradzić sobie z dostosowaniem się do bycia w grupie wykształconych, dobrze obytych agentów.

tytuł oryginalny: Kingsman: The Secret Service
produkcja (rok): USA, Wielka Brytania (2014)
kategoria: Akcja, Komedia kryminalna
czas: 2 godz. 09 min.

Ciekawostki:

  • Matthew Vaughn początkowo miał reżyserować film X-Men: Przeszłość, która nadejdzie, ale ostatecznie zdecydował się zrealizować projekt Kingsman: Tajne służby
  • w komiksie Gazelle był młodym mężczyzną ze sztucznymi nogami. W filmie to kobieta, która uprawia taniec akrobatyczny
  • w komiksie organizacją, do której rekrutowano głównego bohatera, jest wywiad brytyjski MI6. W filmie służby brytyjskie zastąpiono międzynarodową organizacją szpiegowską o nazwie ,,Kingsman”.

Wasze komentarze: