Wesprzyj WCU

Hitman (2007)

Bestsellerowa gra wideo ożywa na dużym ekranie wprowadzając nowy standard do kina akcji! Timothy Olyphant (Szklana pułapka 4.0) wciela się w Agenta 47, genetycznie zaprogramowanego, wysokiej klasy płatnego zabójcę. Jego znaki szczególne to śmiertelny wdzięk, niczym niezakłócona precyzja i duma z wykonywanej pracy. Kiedy jednak zostaje zdradzony podczas jednej z misji, z myśliwego staje się ściganą zwierzyną. Rozpoczyna się gra, pełna intryg, międzynarodowych spisków i krwawej zemsty.

tytuł oryginalny: Hitman
produkcja (rok): Francja, USA (2007)
kategoria: Akcja, Thriller
czas: 1 godz. 34 min.

Po uruchomieniu odtwarzacza poczekaj kilka sekund, aż pojawi się w prawym górnym rogu znaczek „X” – kliknij go, aby zakończyć reklamę. Miłego oglądania!

Ciekawostki:

  • Początkowo w Agenta 47 miał wcielić się Vin Diesel, jednak zrezygnował i ograniczył się do funkcji producenta wykonawczego filmu. Kolejnym kandydatem był Jason Statham, ale ostatecznie rolę otrzymał Timothy Olyphant
  • w filmie chciano wykorzystać muzykę Jespera Kyda, który komponował soundtracki do gier z serii Hitman. Ostatecznie jednak zdecydowano się na stworzenie muzyki oryginalnej, a dokonał tego Geoff Zanelli
  • projekt filmowej wersji Hitmana powstał w 2003 roku, kiedy twórcy gier z IO Interactive i Eidosu rozpoczęli negocjacje w sprawie sprzedaży praw. Na dobre ruszył w 2006. Początkowo producenci chcieli, aby film wyszedł w kategorii wiekowej PG-13. Reżyser Xavier Gens, jako wielki fan gry, znał wydźwięk serii i nie zgodził się na takie rozwiązanie. Ostatecznie pozwolono mu nakręcić tytuł w kategorii R (nieodpowiednie dla osób poniżej 17-tego roku życia)
  • pierwotnie scenariusz filmu nie zawierał wątku pochodzenia głównego bohatera, ale miał przesłanki świadczące o tym, że Agent 47 jest – tak jak to było w serii gier video – klonem. Reżyser Xavier Gens chciał tym samym zostawić sobie furtkę na sequel. Jednak na pewnym etapie produkcji został on odsunięty od filmu. Dokończeniem projektu zajął się Nicolas De Toth, który miał tak przerobić tytuł, by był skierowany do szerszej publiczności. W efekcie cały wątek klonowania został wycięty i zmieniono pochodzenie 47.