Start / Filmy / Dramat / Grawitacja (2013)

Grawitacja (2013)

Dr Ryan Stone (Sandra Bullock) jest wybitną specjalistką od inżynierii medycznej. Zatrudniona przez NASA trafia do zespołu pracującego przy naprawie teleskopu Hubble’a. Dowódcą misji jest Matt Kowalsky (George Clooney), który po powrocie na Ziemię ma zakończyć karierę astronauty. Kiedy w prom kosmiczny, którym fachowcy przylecieli na orbitę, uderzają szczątki starego rosyjskiego satelity, ginie większość członków misji. Przy życiu pozostają tylko dr Stone i Kowalsky. Od tej chwili są zdani tylko na siebie. Muszą dotrzeć do innego promu, ale zapas powietrza w uszkodzonych zbiornikach nieubłaganie się wyczerpuje.

Ciekawostki:

  • Główną rolę kobiecą początkowo proponowano Angelinie Jolie, jednak odmówiła, gdy nie wyrażono zgody na rozszerzenie jej roli
  • wbrew temu, co pokazano w filmie, Słońce widziane spoza ziemskiej atmosfery jest białe. Powodem, dla którego na Ziemi wydaje się żółte, jest rozpraszanie światła przez atmosferę. W kosmosie zjawisko to nie zachodzi
  • po napisaniu scenariusza wstrzymano produkcję filmu na cztery lata, ponieważ ówczesny rozwój technologiczny nie pozwalał na stworzenie wszystkiego zgodnie z wizją reżysera.
tytuł oryginalny: Gravity
produkcja, rok: USA, Wielka Brytania, 2013
kategoria: Dramat, Sci-Fi
czas: 1 godz. 31 min.

Po uruchomieniu odtwarzacza poczekaj kilka sekund, aż pojawi się w prawym górnym rogu znaczek „X” – kliknij go, aby zakończyć reklamę. Miłego oglądania!

Wasze komentarze: