Wesprzyj WCU

Godziny szczytu 2 (2001)

Inspektor Lee (Jackie Chan) z Królewskiej Policji w Hongkongu wraca do Chin. Wraz ze swym amerykańskim przyjacielem, detektywem Carterem (Chris Tucker), decydują się zrobić sobie krótkie wakacje. Jednakże ich wakacje są krótsze, niż mogli się tego spodziewać. Szybko muszą rozwikłać zagadkę morderstwa dwóch amerykańskich urzędników celnych. Okazuje się, że w tajemniczą sprawę są wmieszani zarówno gangsterzy azjatyccy jak i amerykański potentat, a rozwiązania przychodzi im szukać w Las Vegas.

tytuł oryginalny: Rush Hour 2
produkcja (rok): Hongkong, USA (2001)
kategoria: Akcja, Komedia kryminalna
czas: 1 godz. 31 min.


Ciekawostki:

  • Postać Hu Li (Zhang Ziyi) było oryginalnie napisana dla mężczyzny
  • Don Cheadle zgodził się zagrać w filmie pod dwoma warunkami: po pierwsze będzie mógł powiedzieć coś po chińsku, a po drugie, będzie walczył z Jackie Chanem. Producenci zmienili scenariusz i spełnili jego prośbę
  • scena gdy Jackie Chan i Chris Tucker biegną nago po mieście, została zainspirowana filmem Agent z Przypadku – wcześniejszą produkcją z Jackie Chanem. Brett Ratner obejrzał ten film i postanowił dać lekko podobną scenę do swoich Godzin Szczytu 2. Była ona naprawdę kręcona na zakorkowanej ulicy miasta. Nie została ona zablokowana, gdyż nie można było jej zamknąć dla tego jednego ujęcia.
  • scena, w której Lee i Carter wybierają dziewczyny w salonie masażu to nawiązanie do sceny z Wejścia smoka, w którym także wystąpił Jackie Chan
  • film kręcono w Hongkongu (Chiny), Santa Clarita, Los Angeles (Kalifornia, USA), Las Vegas (Nevada, USA) i Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).