Start / Filmy / Dramat / Filadelfia (1993)

Filadelfia (1993)

Andrew Beckett (Tom Hanks) jest zdolnym prawnikiem zatrudnionym w prestiżowej kancelarii adwokackiej. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że czeka go wspaniała kariera – ale tylko do momentu, w którym okazuje się, że jest nosicielem wirusa HIV. Beckett zostaje wyrzucony z pracy za rzekomą niekompetencję. Dobrze wie, że prawdziwym powodem jest choroba, więc postanawia pozwać do sądu byłych pracodawców. W Filadelfii żaden prawnik nie chce jednak zadzierać z wpływową kancelarią. Sprawy podejmuje się w końcu czarnoskóry adwokat Joe Miller (Denzel Washington).

Ciekawostki:

  • Do sceny w sądzie, w której Tom Hanks podnosi koszulkę i pokazuje oznaki choroby na swoim ciele, została wykorzystana klatka piersiowa osoby faktycznie cierpiącej na AIDS
  • domowe nagrania pojawiające się na końcu filmu, pokazujące Andrew jako dziecko, to prawdziwe materiały z dzieciństwa Toma Hanksa.
tytuł oryginalny: Philadelphia
produkcja, rok: USA, 1993
kategoria: Dramat
czas: 2 godz. 05 min.

Po uruchomieniu odtwarzacza poczekaj kilka sekund, aż pojawi się w prawym górnym rogu znaczek „X” – kliknij go, aby zakończyć reklamę. Miłego oglądania!

Wasze komentarze: