Start / Filmy / Equilibrium (2002)

Equilibrium (2002)

W przyszłości, po III wojnie światowej, w miejscu o nazwie Libria, żyje społeczeństwo, które tłumi wszelkie emocje. Codziennie każdy z obywateli musi zażywać przypisaną przez rząd dawkę leku prozium, zabijające uczucia. Każdy, kto uchyla się od tego obowiązku, każdy, kto odczuwa, zostaje z miejsca likwidowany jako jednostka niepożądana. John Preston (Christian Bale) dokonuje egzekucji nielicznych buntowników. Pewnego dnia spotkanie z należącą do nich kobietą (Emily Watson) zmienia jego życie na zawsze. John rzuca służbę dla reżimu i odstawia truciznę. Od tej chwili cały swój talent poświęci ratowaniu ludzi i zniszczeniu społeczeństwa zła.

Ciekawostki:

  • Gdy Christian Bale przyjął rolę, musiał rozpocząć trening. Chociaż do roli w „American Psycho” uczył się wschodnich sztuk walki, do „Equilibrium” musiał podszkolić się jeszcze w kendo, a także przeszedł 8-tygodniowy kurs judo
  • miecze typu „kendo” używane w scenie pojedynku zostały zaprojektowane na potrzeby filmu. Zrobiono je z drewna, które podczas zdjęć bardzo łatwo pękało, ponieważ Bale i Diggs naprawdę ich używali walcząc ze sobą
  • odgłosy szczeniaka (szczekanie, skomlenie itp.) nie były w ogóle odgłosami prawdziwego psa – zostały wykonane przez aktora specjalizującego się w „udawaniu” psów.
tytuł oryginalny: Equilibrium
produkcja, rok: USA, 2002
kategoria: Sci-Fi, Thriller
czas: 1 godz. 47 min.

Po uruchomieniu odtwarzacza poczekaj kilka sekund, aż pojawi się w prawym górnym rogu znaczek „X” – kliknij go, aby zakończyć reklamę. Miłego oglądania!

Wasze komentarze: