Wesprzyj WCU

Avengers Confidential: Czarna wdowa i Punisher (2014)

Podczas wykonywania kolejnej misji Frank Castle alias Punisher zostaje pojmany przez agentów Shield. Nick Fury, głównodowodzący Shield, nakazuje mścicielowi, aby wraz z Czarną Wdową powstrzymał międzynarodową organizację terrorystyczną, która handluje nielegalnie zdobytą technologią. O tej pory losy świata leżą w rękach nieobliczanego Punishera oraz byłej agentki KGB.

tytuł oryginalny: Avengers Confidential: Black Widow & Punisher
produkcja (rok): Japonia, USA (2014)
kategoria: Akcja, Animacja, Sci-Fi
czas: 1 godz. 23 min.


Ciekawostki:

  • Czarna Wdowa – prawdziwe nazwisko Natalia „Natasha” Alianovna Romanova – postać fikcyjna (pierwotnie złoczyńca, później superbohaterka) pojawiająca się w komiksach publikowanych przez Marvel Comics. Po raz pierwszy ukazuje się w zeszycie Tales of Suspense vol. 1 #52 (kwiecień 1964). Na początku jest wprowadzona jako sowiecki szpieg, antagonistka superbohatera Iron Mana. Potem uciekła do Stanów Zjednoczonych, stając się agentem T.A.R.C.Z.Y. (S.H.I.E.L.D.), fikcyjnej agencji szpiegowskiej i członkiem zespołu superbohaterów Avengers
  • często przedstawiana jako femme fatale, Czarna Wdowa zajęła 31 miejsce w rankingu na najseksowniejszą kobietę w świecie komiksu, zorganizowanym przez The Comics Buyer’s Guide.