Start / Filmy / 2012 (2009)

2012 (2009)

Film twórców „Dnia Niepodległości”. Obraz ten to wielkie widowisko ze wspaniałymi efektami specjalnymi, błyskotliwym montażem i akcją trzymającą w napięciu od pierwszych chwil. Przed wiekami Majowie pozostawili ludzkości kalendarz, który dokładnie wskazywał datę końca świata i mówił o zjawiskach, które miały mu towarzyszyć. Od tamtego czasu astrologowie odkryli starożytne teorie, numerolodzy wzory, które je potwierdzają, a geolodzy stwierdzili, że Ziemia od dawna jest skazana na taki scenariusz. Nawet rządowi naukowcy nie mogą zaprzeczyć faktom – w 2012 roku Ziemię czekają kataklizmy na niebywałą skalę. Przepowiednia, której początek dali Majowie, spełnia się. W 2012 roku nastąpią zjawiska, o których dobrze wiedzieliśmy – byliśmy przecież ostrzegani przed tysiącami lat.

tytuł oryginalny: 2012
produkcja, rok: Kanada, USA, 2009
kategoria: Katastroficzny, Sci-Fi
czas: 2 godz. 38 min.

Po uruchomieniu odtwarzacza poczekaj kilka sekund, aż pojawi się w prawym górnym rogu znaczek „X” – kliknij go, aby zakończyć reklamę. Miłego oglądania!

Ciekawostki:

  • Tytuł filmu odnosi się do apokaliptycznej daty w kalendarzu Majów
  • w roli samolotu Antonov 500 wykorzystano prawdziwy samolot An-225, największy użyteczny samolot transportowy na świecie, którego wyprodukowano tylko 1 sztukę
  • na początku 2011 roku NASA uznała film za najgłupszy film fantastycznonaukowy.

Wasze komentarze: