1000 lat po Ziemi (2013)

Po straszliwym kataklizmie na Ziemi, ludzkość musiała się osiedlić na odległej planecie Nova Prime. Tysiąc lat później niedaleko Układu Słonecznego przelatuje statek kosmiczny bohaterskiego generała Cyphera Raige’a (Will Smith) i jego nastoletniego syna, Kitai’a (Jaden Smith). Gdy rój meteorytów niszczy poszycie pojazdu, Raige’owie awaryjnie lądują na Ziemi. Ciężko ranny generał zostaje w kokpicie, a Kitai wyrusza, by odzyskać zgubiony sygnalizator podczas wchodzenia w atmosferę. Tylko to urządzenie może naprowadzić ich na ślad ekipy ratunkowej z Nova Prime. Żeby ocalić ojca, chłopiec samotnie przemierza obcą, bardzo niebezpieczną planetę, którą podczas nieobecności ludzi opanowały nowe, zdumiewające gatunki zwierząt i roślin.

tytuł oryginalny: After Earth
produkcja (rok): USA (2013)
kategoria: Przygodowy, Sci-Fi
czas: 1 godz. 40 min.

Po uruchomieniu odtwarzacza poczekaj kilka sekund, aż pojawi się w prawym górnym rogu znaczek „X” – kliknij go, aby zakończyć reklamę. Miłego oglądania!

Ciekawostki:

  • Zdjęcia do filmu kręcono w Filadelfii, studiach filmowych Sun Center w Aston (Pensylwania, USA), Północnej Kalifornii (Kalifornia, USA), na terenie stanu Utah (USA), w porcie kosmicznym Spaceport America (Nowy Meksyk, USA), w Szwajcarii oraz w dystrykcie La Fortuna (Kostaryka)
  • jest to pierwszy film M. Night Shyamalana, który został stworzony w technologii cyfrowej
  • początkowo film miał opowiadać o wycieczce ojca i syna na camping, podczas której bohaterowie ulegają wypadkowi i syn musi sprowadzić pomoc, przedzierając się przez dziki las. Jednak producent Will Smith oraz scenarzysta Gary Whitta doszli do wniosku, że opowieść ma o wiele większy potencjał i nadali fabule rozmach, osadzając ją w konwencji science-fiction
  • Jaden Smith jest synem Willa i Jady Pinkett Smithów.