Start / Ciekawostki / Zdjęcia te przywracają wiarę w ludzi

Zdjęcia te przywracają wiarę w ludzi

Rok 2016 dla milionów istnień utrwali się jako ten, który przyniósł zwątpienie w wiarę w ludzi. Wojny, znieczulica, strach i walka o przetrwanie to codzienność dla wielu mieszkańców naszego globu. Nagłówki gazet, telewizyjne newsy zdominowane przez złe wieści ze świata, z drugiej strony panuje cisza o lepszej stronie otaczającej nas rzeczywistości. Oto 5 kompilacji zdjęć, które mogą niektórym przywrócić wiarę w ludzi.

1. SYRIA, Aleppo – ludzie uciekają przed wojną. Ten człowiek zdecydował się pozostać i zaopiekować się porzuconymi kotami.

Il gattaro D'aleppo
Il gattaro D’aleppo

2. Ten mężczyzna uratował już ponad 1000 psów z festiwalu psiego mięsa w Yulin – południowe Chiny. Zdarza się, że zostaje pobity za podejmowane próby uwolnienia czworonogów.

The Animal Hope & Wellness Foundation
The Animal Hope & Wellness Foundation

3. Ta Dunka pośpieszyła z pomocą 2-letniemu nigeryjskiemu chłopcu, którego porzucili rodzice. Wierzący w zabobony rodzice uznali chłopca za czarownika. Pod opieką nowej mamy – Anji Ringgren Loven – zmienił się nie do poznania.

dinnoedhjaelp
dinnoedhjaelp

4. Ten chory tygrys ważył jedynie 1/4 tego, co powinien. Do zaniedbania dopuścił się cyrk. Po odebraniu go nieodpowiedzialnym właścicielom i rekonwalescencji, wygląda dużo lepiej.

In-Sync Exotics Wildlife Rescue and Educational Center
In-Sync Exotics Wildlife Rescue and Educational Center

5. Tego zawodnika chyba przedstawiać nie trzeba, ale przypomnę. Jest to bokser światowej klasy, mistrz świata Manny Pacquiao. Wybudował 1000 domów swoim najbiedniejszym filipińskim rodakom.

mannypacquiao
mannypacquiao

W okresie świątecznym, mając na uwadze wydarzenia na Bliskim Wschodzie, aż się prosi o przypomnienie klipu Michaela Jacksona They Don’t Care About Us.

Wasze komentarze:

O tym już wiesz?

„Przyjaźń” – Agnieszka Holland i prof. Leszek Kołakowski

Jest to kolejna równie interesująca konwersacja profesora z gościem. Tym razem jesienną porą w 2007 …