Test wydajności komputera, tabletu i smartfona w 3DMark

Jeśli poszukujecie solidnego programu, dzięki któremu będziecie mogli sprawdzić wydajność swoich nowych komputerów, tabletów, a nawet smartfonów, to dobrze trafiliście. W artykule tym przyjrzymy się bliżej aplikacji 3DMark.

3DMark w nowej odsłonie

3DMark jest jedną z najbardziej popularnych na świecie aplikacji, służącą do przeprowadzania testów wydajnościowych pecetów, tabletów oraz smartfonów, głównie ze względu na zainstalowane w nich komponenty graficzne. Program pozwala sprawdzić sprawność tabletów oraz smartfonów z takimi systemami operacyjnymi jak Android, czy iOS. Pracuje przy wsparciu DirectX 9/10/11, jak i również przy najnowszej wersji 12.

Testy podzielone są na różne typy, począwszy od mniej zaawansowanych, przeznaczonych dla sprzętu o słabszych parametrach, aż po zaawansowane testy renderowanej grafiki, przeznaczone dla wydajniejszych urządzeń. I tak na przykład wśród dostępnych testów znalazł się Fire Strike dla wysokowydajnych komputerów, test Cloud Gate przeznaczony dla przeciętnych domowych pecetów oraz Ice Storm umożliwiający sprawdzenie się tabletu i smartfonu. Ostatnim dodatkowym testem jest Time Spy przeznaczony specjalnie dla kart graficznych obsługujących DirectX 12.

Rzućmy okiem na renderowaną animację w teście TimeSpy:

Rezultaty testu i minimalne wymagania

Po przeprowadzeniu testu naszym oczom ukaże się wynik określony w punktach oraz informacja o tym, jak nasz sprzęt wypadł na tle innych urządzeń w podobnym teście. Przykład na screenie poniżej.

Według producenta, program do poprawnego działania wymaga zainstalowanego Windowsa 7 SP1 lub nowszej wersji, procesora minimum 1,8 GHz dual-core, 2 GB RAM i 3 GB wolnego miejsca na dysku.

Pobierz program z serwisu dobreprogramy.pl

Gdyby interesował cię dużo prostszy benchmark i lżejsze do pobrania oprogramowanie, koniecznie zajrzyj do tego artykułu: Test komputera. Szybko i łatwo możesz sprawdzić wydajność swojego PC-ta

Gry - porównaj ceny

O tym już wiesz?

„Przyjaźń” – Agnieszka Holland i prof. Leszek Kołakowski

Jest to kolejna równie interesująca konwersacja profesora z gościem. Tym razem jesienną porą w 2007 …