Start / Ciekawostki / Czy media rządowe w 2018 roku ocenzurują finał WOŚP?

Czy media rządowe w 2018 roku ocenzurują finał WOŚP?

Każdego roku Polska obchodzi swoistego rodzaju święto dobroczynności, któremu patronuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) Jerzego Owsiaka. Tydzień przed hucznym finałem tego szlachetnego wydarzenia warto przypomnieć „rzetelność” dziennikarską tuby propagandowej rządu, jaką jest dzisiaj TVP. Na co dzień mamy wiele okazji, aby przekonać się o braku obiektywizmu telewizji zarządzanej przez byłego polityka, posła PiS, a obecnie prezesa TVP Jacka Kurskiego. W ciągu dwóch lat rządów PiS władze zdecydowały, że spółki publiczne przestaną wspierać tę działalność, i tak na przykład:

Telewizja Polska – wycofała się z wieloletniej współpracy. Obecnie medialnym patronem jest TVN;
Poczta Polska – wycofała się z drukowania znaczków pocztowych. W zeszłym roku drukowano je za granicą;
Bank Pekao – także skończył współpracę z WOŚP. Partnerem bankowym w 2017 został mBank.

Najlepiej stosunek PiS do WOŚP obrazuje wpis jednej z dziennikarek TV Republika (to medium jest jedną z tub propagandowych PiS, która poziomem dziennikarstwa dorównuje telewizji ludowej TVP):

Dziennikarka TV Republika Ewa Stankiewicz tak odpisała Owsiakowi. Komentarz niedługo po wpisaniu skasowała, jednak niesmak pozostał oraz liczne komentarze internautów.

Już w 2015 roku tuż po objęciu władzy przez PiS pewien poseł tego ugrupowania dawał jasno do zrozumienia, co spotka służby mundurowe współpracujące z Jurkiem Owsiakiem i jak się okazało w następnych latach, to nie był odosobniony głos. Jak będzie tym razem w 2018 roku?

Cenzura w „Wiadomościach” TVP

W zeszłym roku kto oglądał, ten zauważył, jak TVP potraktowała znienawidzony dzień finału. Na szybko przypomnijmy sobie zbitkę tematów poruszanych przez główne wydanie „Wiadomości” TVP w poniższym materiale filmowym, przygotowanym przez internautę i zamieszczonym na YouTube:

Ataki na Unię Europejską to już rytuał w TVP. Ani słowa o efektach zbiórki i nowym rekordzie zebranej sumy datków w 2017 roku. Idźmy dalej. Okazuje się, że nawet emblematy WOŚP noszone przez osoby występujące w TVP przeszkadzają i były poddane cenzurze, po prostu wymazywane.

WOŚP solą w oku PiS

Dla mnie to jest niepojęte jak można gardzić czymś tak dobrym, pozytywnym, co cieszy się uznaniem większości Polaków i przynosi tak wiele korzyści. To nie tylko chwila radości i promyk światła nadziei dla wielu chorych, doraźne wsparcie szpitali, straży pożarnej itp., ale także jest to doskonała forma promowania Polski za granicą, na całym świecie, gdzie tylko WOŚP zagra. Nikt o czystym, dobrym sercu nie życzy WOŚP źle, robią to źli ludzie – na co uwagę zwrócił śp. ks. Kaczkowski i trudno z tym się nie zgodzić.

A co zrobi Antoni Macierewicz? Czy w 2018 roku podejmie kolejne próby skłócania Caritas Polska z WOŚP?

Nie zapomnijcie polubić!

Wasze komentarze:

O tym już wiesz?

„Przyjaźń” – Agnieszka Holland i prof. Leszek Kołakowski

Jest to kolejna równie interesująca konwersacja profesora z gościem. Tym razem jesienną porą w 2007 …