Wesprzyj WCU

Maxa Kolonko sen o dyktaturze w Polsce

Mariusz Max Kolonko był to bardzo popularny dziennikarz telewizyjny, korespondent w USA początkowo TVP, a później TVN. Od 1988 mieszka w Stanach Zdjednoczonych Ameryki. Często udziela się na portalach społecznościowych, założył też kanał na YouTube, na którym zamieszcza swoje komentarze dotyczące bieżących wydarzeń – głównie polityka. W Superstacji ma stałe programowe okienko, w którym prowadzi „Kwadrans na Maxa”. Ale nie piszę ten artykuł, żeby robić panu Kolonko reklamy, ale po to, żeby pogrzebać w jego pamięci.

Sen o dyktaturze w Polsce

Wydarzenie to miało miejsce przed wyborami prezydenckimi w Polsce. Zamieszczony materiał filmowy poniżej pochodzi z oficjalnego konta Maxa Kolonko. Nagranie zostało opublikowane 4 maja 2015 i zamieszczone na portalach społecznościowych jak Tweeter, czy Facebook. Max przekonuje w nim, że władzę w Polsce powinien przejąć dyktator i sugeruje, że Niemcy mogą mieć niegodziwe myśli, a Ameryce wszystko „wisi”. Według mnie pan Amerykanin Kolonko sieje zamęt. Ale niech każdy oceni po swojemu. Nasuwa się pytanie – czy sam to wymyślił ? – wątpię. Popatrzmy jak wymienia zalety dyktatury i jak argumentuje.

Rewizja granic wg Kolonko, czyli szukanie konfliktu?

Na ten materiał z 2013 także pragnę zwrócić uwagę. Także udostępniany był na oficjalnych kontach Maxa w portalach społecznościowych, epatujący najmłodszych swoich widzów (np. narodowców, korwinowców?) i jakże by inaczej cieszący się dużym uznaniem. A co w materiale? Źli czarni biją białych, bo mają rozdmuchane zapomogi socjalne, no i … granice, które trzeba zmienić. Znowu zapytam – czy sam to wymyślił? Nudzi się w tej Ameryce?

Max Kolonko z TV w Polsce?

Prosi się i prosi, bardzo zależy mu na tym, aby zyskać w Polsce możliwość nadawania własnego programu telewizyjnego, na wyłącznych częstotliwościach. Często o tym mówi na swoim portalu. Domyślam się, że skoncentrować chciałby się na nacjonalistach, bo jak twierdzi nacjonalista to patriota przecież. Bzdury na resorach – taka jest moja opinia i nadzieje mam, że nigdy nie otrzyma żadnej koncesji. Niech siedzi tam, gdzie jest i nadaje do kamery dla YouTube.

Poza tym Mariusz Max Kolonko to stały lobbysta na rzecz upowszechniania broni w Polsce. Tak mu przeszkadza za oceanem, że nie mamy swobodniejszego dostępu, że także przypomina co tylko się nadarzy okazja. Gringo Cejrowski (mieszka już w USA) także w przerwach między podróżami i głębokimi modlitwami marzy o większej swobodzie w dostępie do broni, a gdy dowiaduje się o strzelaninach w szkołach USA, to pierwszy wylewa krokodyle łzy i odmawia z lubością zdrowaśki. Korwin-Mikke nie pozostaje w tyle. [Aktualizacja: 17.03.2018]

Max Kolonko posiada obecnie stałe okienko w Super Stacji, dzięki któremu dzieli się z widzami swoimi opiniami. Na profilu FB ma około 800 tys. polubień.

Wojciech Cejrowski Unię Europejską nazywa sowieckim ścierwem i jak się domyślam jest zwolennikiem Polexitu.

Nie zapomnijcie polubić!

O tym już wiesz?

„Sprawiedliwość społeczna” – prof. Leszek Kołakowski i Karol Modzelewski

Zapraszam Was do obejrzenia kolejnego odcinka z serii „Rozmowy z Mistrzem” – Oksford, 2007 rok. …