Start / Ciekawostki / historia / IPN: Plan SB skłócenia Lecha Wałęsy z Anną Walentynowicz

IPN: Plan SB skłócenia Lecha Wałęsy z Anną Walentynowicz

Od jakiegoś czasu jesteśmy świadkami rozmaitych prób oczerniania byłego prezydenta i lidera NSZZ Solidarności Lecha Wałęsę. W tym miejscu warto przypomnieć, że do zniesławiania prezydenta przysłużył się także gen. Kiszczak. Niedługo po tym jak umarł, jego małżonka dostarczyła do IPN sfałszowane, dyskredytujące go dokumenty. Ale po kolei…

Dzisiaj (3. stycznia 2017) za pośrednictwem Facebooka prezydent Lech Wałęsa odpowiedział na pomówienia wnuczka p. Anny Walentynowicz. Zwraca się publicznie z prośbą o zapoznanie się z kopiami dokumentów, których skany udostępnił na swoim profilu. Daje do zrozumienia, że SB w okresie PRL robiły wszystko, żeby skłócić wewnętrznie struktury „Solidarności”, aby narastał brak zaufania i szerzyły się antagonizmy. Celem takiego działania było rozbicie „Solidarności”.

Lech Wałęsa na swoim profilu FB zamieścił powyższe dokumenty z IPN, kserokopie argumentując swoją niewinność, przedstawiając zarazem dowody na działania operacyjne peerelowskich służb. Celem ich była jego dyskredytacja jako lidera ruchu opozycyjnego „Solidarność”. Służba Bezpieczeństwa PRL dokładała wszelkich starań, żeby poróżnić kierownictwo związku zawodowego. Do dzisiaj wydaje się, że niektórzy nadal wierzą w wymyślone kłamstwa przeszło 30 lat temu. Niestety nadal te kłamliwe zarzuty są politycznym orężem, jak kiedyś dla władz PRL, tak dzisiaj głównie dla rządzącego obozu PiS oraz przychylnych mu środowisk prawicowych, w tym narodowców. Lech Wałęsa wielokrotnie przypominał, że Kaczyński zaczął go atakować po tym, jak usunął go ze swojego politycznego otoczenia. Do dzisiaj oglądamy plejadę ataków i przeróżne oblicza aktów zemsty.

Obecnie wnuk Anny Walentynowicz (Piotr) jest radnym miasta Gdańska i członkiem Polski Razem (Jarosława Gowina). Nie wyklucza ubiegania się o fotel prezydenta miasta. Chciałoby się zapytać pana Piotra, czy warto robić karierę za wszelką cenę? Czy jest to patriotyczne zachowanie?

Lech Wałęsa dla świata niekwestionowanym bohaterem Polski

Poniżej przedstawiam materiał The New York Times [18 min.], który opowiada o Lechu Wałęsie, elektryku ze Stoczni Gdańskiej.

Legendarne przemówienie w Kongresie USA z 1989 roku „We The People” [7 min.].

Temat nie jest nowy. Ataki na Lecha Wałęsę ciągną się latami. W 2007 roku poruszano już ten temat w mediach.

Wasze komentarze: